2015 Washington Cup BU15-BU19 Results

  Washington Cup 2015 BU15-BU19
Boys U15 Boys U15 Gold
Bracket A
Sunday, January 11, 2015
  HPFC HIGHLINE PREMIER FC B99 BLUE  1          WASHINGTON EAST WE B99  3 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 NAVY  0          CENTRAL WASHINGTON CWSA B-99 ANABTAWI  0 
Saturday, January 31, 2015
  CENTRAL WASHINGTON CWSA B-99 ANABTAWI  1          WASHINGTON EAST WE B99  1 
  HPFC HIGHLINE PREMIER FC B99 BLUE  3          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 NAVY  2 
Sunday, February 08, 2015
  CENTRAL WASHINGTON CWSA B-99 ANABTAWI  3          HPFC HIGHLINE PREMIER FC B99 BLUE  0 
  WASHINGTON EAST WE B99  4          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 NAVY  0 
Saturday, February 21, 2015
  EMERALD CITY FC ECFC M99 GREEN  3          WASHINGTON EAST WE B99  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: WASHINGTON EAST WE B99 (WA)    3 2 1 0 8 2 23
 2: CENTRAL WASHINGTON CWSA B-99 ANABTAWI (WA)    3 1 2 0 4 1 18
 3: HPFC HIGHLINE PREMIER FC B99 BLUE (WA)    3 1 0 2 4 8 10
 4: MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 NAVY (WA)    3 0 1 2 2 7 6

Bracket B
Sunday, January 11, 2015
  KITSAP PUMAS 99  1          EMERALD CITY FC ECFC M99 GREEN  3 
Saturday, January 31, 2015
  US MV BOMBERS 99  5          EMERALD CITY FC ECFC M99 GREEN  0 
  KITSAP PUMAS 99  0          WENATCHEE VALLEY UNITED WENATCHEE UNITED BU15  1 
Sunday, February 01, 2015
  EMERALD CITY FC ECFC M99 GREEN  3          WENATCHEE VALLEY UNITED WENATCHEE UNITED BU15  0 
Saturday, February 07, 2015
  WENATCHEE VALLEY UNITED WENATCHEE UNITED BU15  1          US MV BOMBERS 99  2 
Sunday, February 08, 2015
  US MV BOMBERS 99  1          KITSAP PUMAS 99  0 
Saturday, February 21, 2015
  FPSC FURY B99 BLACK  0          US MV BOMBERS 99  1 
  EMERALD CITY FC ECFC M99 GREEN  3          WASHINGTON EAST WE B99  1 
Sunday, February 22, 2015
  US MV BOMBERS 99  3          EMERALD CITY FC ECFC M99 GREEN  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: US MV BOMBERS 99 (WA)    3 3 0 0 7 1 26
 2: EMERALD CITY FC ECFC M99 GREEN (WA)    3 2 0 1 6 5 19
 3: WENATCHEE VALLEY UNITED WENATCHEE UNITED BU15 (WA)    3 1 0 2 2 5 9
 4: KITSAP PUMAS 99 (WA)    3 0 0 3 1 5 1

Bracket C
Sunday, January 11, 2015
  DRAGONS FC DRAGONSFC B99  2          ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE B99 EMERALD-STEPHENSON  2 
  FPSC FURY B99 BLACK  1          WENATCHEE FIRE FC B99  0 
Saturday, January 31, 2015
  FPSC FURY B99 BLACK  2          DRAGONS FC DRAGONSFC B99  0 
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE B99 EMERALD-STEPHENSON  3          WENATCHEE FIRE FC B99  3 
Saturday, February 07, 2015
  ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE B99 EMERALD-STEPHENSON  0          FPSC FURY B99 BLACK  2 
Sunday, February 08, 2015
  WENATCHEE FIRE FC B99  1          DRAGONS FC DRAGONSFC B99  0 
Saturday, February 21, 2015
  FPSC FURY B99 BLACK  0          US MV BOMBERS 99  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: FPSC FURY B99 BLACK (WA)    3 3 0 0 5 0 26
 2: WENATCHEE FIRE FC B99 (WA)    3 1 1 1 4 4 14
 3: ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE B99 EMERALD-STEPHENSON (WA)    3 0 2 1 5 7 11
 4: DRAGONS FC DRAGONSFC B99 (WA)    3 0 1 2 2 5 5
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Gold - Bracket A - 1/11/2015
#065 
Chief Sealth High School Stadium
10:00 AM
 
HPFC HIGHLINE PREMIER FC B99 BLUE (WA) 1 WASHINGTON EAST WE B99 (WA) 3 Chief Sealth Stadium Turf  
#064 
12:00 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 NAVY (WA) 0 CENTRAL WASHINGTON CWSA B-99 ANABTAWI (WA) 0 Ravensdale Park #4  
Boys U15 Boys U15 Gold - Bracket B - 1/11/2015
#071 
4:00 PM
 
KITSAP PUMAS 99 (WA) 1 EMERALD CITY FC ECFC M99 GREEN (WA) 3 Strawberry Fields - Poulsbo Field 1 (Turf)  
Boys U15 Boys U15 Gold - Bracket C - 1/11/2015
#077 
12:30 PM
 
FPSC FURY B99 BLACK (WA) 1 WENATCHEE FIRE FC B99 (WA) 0 Franklin Pierce High School Stadium  
#076 
12:30 PM
 
DRAGONS FC DRAGONSFC B99 (WA) 2 ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE B99 EMERALD-STEPHENSON (WA) 2 Van Asselt Elementary School Playfield  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Gold - Bracket A - 1/31/2015
#066 
12:00 PM
 
CENTRAL WASHINGTON CWSA B-99 ANABTAWI (WA) 1 WASHINGTON EAST WE B99 (WA) 1 Cottonwood Elementary #1  
#067 
Highline Highschool Stadium
12:00 PM
 
HPFC HIGHLINE PREMIER FC B99 BLUE (WA) 3 MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 NAVY (WA) 2 Highline Stadium Turf  
Boys U15 Boys U15 Gold - Bracket B - 1/31/2015
#072 
3:00 PM
 
US MV BOMBERS 99 (WA) 5 EMERALD CITY FC ECFC M99 GREEN (WA) 0 Sedro Wooley High School #1  
#073 
7:00 PM
 
KITSAP PUMAS 99 (WA) 0 WENATCHEE VALLEY UNITED WENATCHEE UNITED BU15 (WA) 1 North Kitsap High School Stadium  
Boys U15 Boys U15 Gold - Bracket C - 1/31/2015
#079 
9:45 AM
 
FPSC FURY B99 BLACK (WA) 2 DRAGONS FC DRAGONSFC B99 (WA) 0 Franklin Pierce High School Stadium  
#078 
Claybell Park, 599 Broadmoor Street, Richland, WA 99352
12:00 PM
 
ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE B99 EMERALD-STEPHENSON (WA) 3 WENATCHEE FIRE FC B99 (WA) 3 Claybell Park Field #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Gold - Bracket B - 2/1/2015
#075 
11:00 AM
 
EMERALD CITY FC ECFC M99 GREEN (WA) 3 WENATCHEE VALLEY UNITED WENATCHEE UNITED BU15 (WA) 0 Nathan Hale High School Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Gold - Bracket B - 2/7/2015
#070 
12:00 PM
 
WENATCHEE VALLEY UNITED WENATCHEE UNITED BU15 (WA) 1 US MV BOMBERS 99 (WA) 2 Unassigned  
Boys U15 Boys U15 Gold - Bracket C - 2/7/2015
#080 
Claybell Park, 599 Broadmoor Street, Richland, WA 99352
12:00 PM
 
ACADEMY OF SOCCER EXCELLENCE ASE B99 EMERALD-STEPHENSON (WA) 0 FPSC FURY B99 BLACK (WA) 2 Claybell Park Field #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Gold - Bracket A - 2/8/2015
#068 
12:00 PM
 
CENTRAL WASHINGTON CWSA B-99 ANABTAWI (WA) 3 HPFC HIGHLINE PREMIER FC B99 BLUE (WA) 0 Cottonwood Elementary #1  
#069 
2:00 PM
 
WASHINGTON EAST WE B99 (WA) 4 MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 NAVY (WA) 0 Spokane Falls CC #1  
Boys U15 Boys U15 Gold - Bracket B - 2/8/2015
#074 
3:00 PM
 
US MV BOMBERS 99 (WA) 1 KITSAP PUMAS 99 (WA) 0 Sedro Wooley High School #1  
Boys U15 Boys U15 Gold - Bracket C - 2/8/2015
#081 
2:00 PM
 
WENATCHEE FIRE FC B99 (WA) 1 DRAGONS FC DRAGONSFC B99 (WA) 0 Lions Field Turf  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Gold - Playoffs - 2/21/2015
#128 
Playoffs
Semi-Finals
2:00 PM
 
FPSC FURY B99 BLACK (WA) 0 US MV BOMBERS 99 (WA) 1 Tahoma High School Stadium  
#129 
Playoffs
Semi-Finals
4:00 PM
 
EMERALD CITY FC ECFC M99 GREEN (WA) 3 WASHINGTON EAST WE B99 (WA) 1 Tahoma High School Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Gold - Playoffs - 2/22/2015
#130 
Playoffs
Final
2:30 PM
 
US MV BOMBERS 99 (WA) 3 EMERALD CITY FC ECFC M99 GREEN (WA) 1 Ravensdale Park #3  
 
 
Boys U15 Boys U15 Silver
Bracket A
Sunday, January 11, 2015
  FC EDMONDS FORZA  4          CASCADE FC B99  0 
  EMERALD CITY FC M99 WHITE  2          HIGHLINE PREMIER FC, B99 RED  0 
  MT. RAINIER FC (MRFC) MRFC B99 BLUE  1          NORTAC SC NORTAC SPARTA B99 RED  2 
Saturday, January 31, 2015
  FC EDMONDS FORZA  4          HIGHLINE PREMIER FC, B99 RED  1 
  NORTAC SC NORTAC SPARTA B99 RED  5          EMERALD CITY FC M99 WHITE  0 
  MT. RAINIER FC (MRFC) MRFC B99 BLUE  2          CASCADE FC B99  1 
Sunday, February 01, 2015
  HIGHLINE PREMIER FC, B99 RED  0          MT. RAINIER FC (MRFC) MRFC B99 BLUE  2 
  NORTAC SC NORTAC SPARTA B99 RED  1          FC EDMONDS FORZA  1 
  CASCADE FC B99  1          EMERALD CITY FC M99 WHITE  1 
Saturday, February 21, 2015
  NORTAC SC NORTAC SPARTA B99 RED  4          TYNECASTLE INTERNATIONAL FC TYNECASTLE B99  1 
Sunday, February 22, 2015
  FPSC FURY B99 WHITE  1          NORTAC SC NORTAC SPARTA B99 RED  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: NORTAC SC NORTAC SPARTA B99 RED (WA)    3 2 1 0 7 2 22
 2: CASCADE FC B99 (WA)    3 0 1 2 2 7 5
 3: HIGHLINE PREMIER FC, B99 RED ()    3 0 0 3 1 8 1

Bracket B
Sunday, January 11, 2015
  FC EDMONDS FORZA  4          CASCADE FC B99  0 
  EMERALD CITY FC M99 WHITE  2          HIGHLINE PREMIER FC, B99 RED  0 
  MT. RAINIER FC (MRFC) MRFC B99 BLUE  1          NORTAC SC NORTAC SPARTA B99 RED  2 
Saturday, January 31, 2015
  FC EDMONDS FORZA  4          HIGHLINE PREMIER FC, B99 RED  1 
  NORTAC SC NORTAC SPARTA B99 RED  5          EMERALD CITY FC M99 WHITE  0 
  MT. RAINIER FC (MRFC) MRFC B99 BLUE  2          CASCADE FC B99  1 
Sunday, February 01, 2015
  HIGHLINE PREMIER FC, B99 RED  0          MT. RAINIER FC (MRFC) MRFC B99 BLUE  2 
  NORTAC SC NORTAC SPARTA B99 RED  1          FC EDMONDS FORZA  1 
  CASCADE FC B99  1          EMERALD CITY FC M99 WHITE  1 
Saturday, February 21, 2015
  FC EDMONDS FORZA  0          FPSC FURY B99 WHITE  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: FC EDMONDS FORZA (WA)    3 2 1 0 9 2 23
 2: MT. RAINIER FC (MRFC) MRFC B99 BLUE (WA)    3 2 0 1 5 3 18
 3: EMERALD CITY FC M99 WHITE (WA)    3 1 1 1 3 5 13

Bracket C
Sunday, January 11, 2015
  NORTHWEST UNITED FC NW UNITED FC99 WEDGE  1          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 WHITE  0 
  TYNECASTLE INTERNATIONAL FC TYNECASTLE B99  3          CSC IMPACT FC '99 BLACK  0 
Saturday, January 31, 2015
  TYNECASTLE INTERNATIONAL FC TYNECASTLE B99  3          NORTHWEST UNITED FC NW UNITED FC99 WEDGE  2 
  CSC IMPACT FC '99 BLACK  1          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 WHITE  0 
Sunday, February 01, 2015
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 WHITE  0          TYNECASTLE INTERNATIONAL FC TYNECASTLE B99  2 
Sunday, February 08, 2015
  NORTHWEST UNITED FC NW UNITED FC99 WEDGE  4          CSC IMPACT FC '99 BLACK  1 
Saturday, February 21, 2015
  NORTAC SC NORTAC SPARTA B99 RED  4          TYNECASTLE INTERNATIONAL FC TYNECASTLE B99  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: TYNECASTLE INTERNATIONAL FC TYNECASTLE B99 (WA)    3 3 0 0 8 2 28
 2: NORTHWEST UNITED FC NW UNITED FC99 WEDGE (WA)    3 2 0 1 7 4 19
 3: CSC IMPACT FC '99 BLACK ()    3 1 0 2 2 7 9
 4: MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 WHITE (WA)    3 0 0 3 0 4 0

Bracket D
Sunday, January 11, 2015
  GALA FC BU15  3          SGESC FUSION 99  1 
  RSA ELITE B99-RICHARDS  0          FPSC FURY B99 WHITE  1 
Saturday, January 31, 2015
  FPSC FURY B99 WHITE  6          SGESC FUSION 99  0 
  RSA ELITE B99-RICHARDS  0          GALA FC BU15  0 
Sunday, February 01, 2015
  SGESC FUSION 99  0          RSA ELITE B99-RICHARDS  0 
Sunday, February 08, 2015
  GALA FC BU15  0          FPSC FURY B99 WHITE  3 
Saturday, February 21, 2015
  FC EDMONDS FORZA  0          FPSC FURY B99 WHITE  1 
Sunday, February 22, 2015
  FPSC FURY B99 WHITE  1          NORTAC SC NORTAC SPARTA B99 RED  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: FPSC FURY B99 WHITE (WA)    3 3 0 0 8 0 28
 2: GALA FC BU15 ()    3 1 1 1 3 4 13
 3: RSA ELITE B99-RICHARDS (WA)    3 0 2 1 0 1 8
 4: SGESC FUSION 99 ()    3 0 1 2 1 7 5
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Silver - Bracket B - 1/11/2015
#048 
3:00 AM
 
FC EDMONDS FORZA (WA) 4 CASCADE FC B99 (WA) 0 Lynnwood HS #2  
#049 
9:30 AM
 
EMERALD CITY FC M99 WHITE (WA) 2 HIGHLINE PREMIER FC, B99 RED () 0 Ingraham HS Field 1 (North)  
#047 
11:00 AM
 
MT. RAINIER FC (MRFC) MRFC B99 BLUE (WA) 1 NORTAC SC NORTAC SPARTA B99 RED (WA) 2 Pete's Pool Enumclaw Stadium  
Boys U15 Boys U15 Silver - Bracket C - 1/11/2015
#044 
1:00 PM
 
NORTHWEST UNITED FC NW UNITED FC99 WEDGE (WA) 1 MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 WHITE (WA) 0 Sedro Wooley High School #1  
#043 
4:30 PM
 
TYNECASTLE INTERNATIONAL FC TYNECASTLE B99 (WA) 3 CSC IMPACT FC '99 BLACK () 0 Tambark Creek Park #1  
Boys U15 Boys U15 Silver - Bracket D - 1/11/2015
#046 
2:45 AM
 
GALA FC BU15 () 3 SGESC FUSION 99 () 1 Kasch Park Athletic Complex Field 2  
#045 
10:00 AM
 
RSA ELITE B99-RICHARDS (WA) 0 FPSC FURY B99 WHITE (WA) 1 Sparks Stadium Turf  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Silver - Bracket B - 1/31/2015
#055 
10:00 AM
 
FC EDMONDS FORZA (WA) 4 HIGHLINE PREMIER FC, B99 RED () 1 Lynnwood HS #2  
#056 
10:00 AM
 
NORTAC SC NORTAC SPARTA B99 RED (WA) 5 EMERALD CITY FC M99 WHITE (WA) 0 Truman Middle School #1  
#054 
11:00 AM
 
MT. RAINIER FC (MRFC) MRFC B99 BLUE (WA) 2 CASCADE FC B99 (WA) 1 Pete's Pool Enumclaw Stadium  
Boys U15 Boys U15 Silver - Bracket C - 1/31/2015
#050 
9:30 AM
 
TYNECASTLE INTERNATIONAL FC TYNECASTLE B99 (WA) 3 NORTHWEST UNITED FC NW UNITED FC99 WEDGE (WA) 2 Shoreline Park Field A  
#051 
10:00 AM
 
CSC IMPACT FC '99 BLACK () 1 MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 WHITE (WA) 0 Renton Stadium Turf  
Boys U15 Boys U15 Silver - Bracket D - 1/31/2015
#053 
8:00 AM
 
FPSC FURY B99 WHITE (WA) 6 SGESC FUSION 99 () 0 Franklin Pierce High School Stadium  
#052 
9:00 AM
 
RSA ELITE B99-RICHARDS (WA) 0 GALA FC BU15 () 0 Sparks Stadium Turf  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Silver - Bracket A - 2/1/2015
#061 
10:00 AM
 
HIGHLINE PREMIER FC, B99 RED () 0 MT. RAINIER FC (MRFC) MRFC B99 BLUE (WA) 2 Highline Stadium Turf  
#062 
10:00 AM
 
NORTAC SC NORTAC SPARTA B99 RED (WA) 1 FC EDMONDS FORZA (WA) 1 Truman Middle School #1  
#063 
10:00 AM
 
CASCADE FC B99 (WA) 1 EMERALD CITY FC M99 WHITE (WA) 1 Mount Si High School Stadium  
Boys U15 Boys U15 Silver - Bracket C - 2/1/2015
#057 
10:00 AM
 
MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS 99 WHITE (WA) 0 TYNECASTLE INTERNATIONAL FC TYNECASTLE B99 (WA) 2 Ravensdale Park #4  
Boys U15 Boys U15 Silver - Bracket D - 2/1/2015
#059 
10:30 AM
 
SGESC FUSION 99 () 0 RSA ELITE B99-RICHARDS (WA) 0 Bethel High School Art Crate Field  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Silver - Bracket C - 2/8/2015
#058 
1:00 PM
 
NORTHWEST UNITED FC NW UNITED FC99 WEDGE (WA) 4 CSC IMPACT FC '99 BLACK () 1 Sedro Wooley High School #1  
Boys U15 Boys U15 Silver - Bracket D - 2/8/2015
#060 
2:30 AM
 
GALA FC BU15 () 0 FPSC FURY B99 WHITE (WA) 3 Kasch Park Athletic Complex Field 2  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Silver - Playoffs - 2/21/2015
#131 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
10:00 AM
 
FC EDMONDS FORZA (WA) 0 FPSC FURY B99 WHITE (WA) 1 Tahoma High School Stadium  
#132 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
12:00 PM
 
NORTAC SC NORTAC SPARTA B99 RED (WA) 4 TYNECASTLE INTERNATIONAL FC TYNECASTLE B99 (WA) 1 Tahoma High School Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U15 Boys U15 Silver - Playoffs - 2/22/2015
#133 
Playoffs
SILVER Final
10:30 AM
 
FPSC FURY B99 WHITE (WA) 1 NORTAC SC NORTAC SPARTA B99 RED (WA) 0 Ravensdale Park #3  
 
 
Boys U16 Boys U16 Gold
Bracket A
Sunday, January 11, 2015
  FPSC FURY B98 BLACK  2          MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE  1 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE ELITE  0          HIGHLINE PREMIER FC HPFC B98 BLUE  2 
Saturday, January 31, 2015
  HIGHLINE PREMIER FC HPFC B98 BLUE  0          MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE  2 
  FPSC FURY B98 BLACK  3          RAINIER SOCCER ALLIANCE ELITE  0 
Sunday, February 01, 2015
  HIGHLINE PREMIER FC HPFC B98 BLUE  3          FPSC FURY B98 BLACK  1 
  MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE  1          RAINIER SOCCER ALLIANCE ELITE  2 
Saturday, February 21, 2015
  GALA FC GALA BU16  1          FPSC FURY B98 BLACK  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: FPSC FURY B98 BLACK (WA)    3 2 0 1 6 4 19
 2: HIGHLINE PREMIER FC HPFC B98 BLUE (WA)    3 2 0 1 5 3 18
 3: MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE (WA)    3 1 0 2 4 4 11
 4: RAINIER SOCCER ALLIANCE ELITE (USA)    3 1 0 2 2 6 8

Bracket B
Sunday, January 11, 2015
  PACIFIC FC B98 CHEETAHS  0          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A  6 
  XIFA  1          DRAGONS FC DRAGONSFC B98  1 
Saturday, January 24, 2015
  DRAGONS FC DRAGONSFC B98  2          PACIFIC FC B98 CHEETAHS  0 
Saturday, January 31, 2015
  XIFA  8          PACIFIC FC B98 CHEETAHS  2 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A  0          DRAGONS FC DRAGONSFC B98  1 
Sunday, February 01, 2015
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A  2          XIFA  1 
Saturday, February 21, 2015
  NORTHWEST UNITED U16  6          DRAGONS FC DRAGONSFC B98  2 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: DRAGONS FC DRAGONSFC B98 (WA)    3 2 1 0 4 1 21
 2: ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A (WA)    3 2 0 1 6 2 18
 3: XIFA (WA)    3 1 1 1 6 5 14
 4: PACIFIC FC B98 CHEETAHS (WA)    3 0 0 3 2 10 2

Bracket C
Sunday, January 11, 2015
  CASCADE FC B98  1          EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN  3 
  NORTHWEST UNITED U16  5          GALA FC GALA BU16  1 
Saturday, January 31, 2015
  EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN  0          GALA FC GALA BU16  1 
  NORTHWEST UNITED U16  10          CASCADE FC B98  1 
Sunday, February 01, 2015
  EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN  0          NORTHWEST UNITED U16  2 
Saturday, February 07, 2015
  GALA FC GALA BU16  3          CASCADE FC B98  0 
Saturday, February 21, 2015
  NORTHWEST UNITED U16  6          DRAGONS FC DRAGONSFC B98  2 
  GALA FC GALA BU16  1          FPSC FURY B98 BLACK  0 
Sunday, February 22, 2015
  NORTHWEST UNITED U16  3          GALA FC GALA BU16  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: NORTHWEST UNITED U16 (WA)    3 3 0 0 10 2 27
 2: GALA FC GALA BU16 (WA)    3 2 0 1 5 4 19
 3: EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN (WA)    3 1 0 2 3 4 9
 4: CASCADE FC B98 (WA)    3 0 0 3 2 10 2
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket A - 1/11/2015
#083 
9:00 AM
 
FPSC FURY B98 BLACK (WA) 2 MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE (WA) 1 Franklin Pierce High School Stadium  
#082 
4:00 PM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE ELITE (USA) 0 HIGHLINE PREMIER FC HPFC B98 BLUE (WA) 2 Sparks Stadium Turf  
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket B - 1/11/2015
#088 
Ridgefield High School Stadium Turf (not showing on Field list but Mea from PSPL is working on that)
12:00 PM
 
PACIFIC FC B98 CHEETAHS (WA) 0 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A (WA) 6 Unassigned  
#089 
Spokane Falls Community College
12:00 PM
 
XIFA (WA) 1 DRAGONS FC DRAGONSFC B98 (WA) 1 Spokane Falls CC #1  
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket C - 1/11/2015
#094 
11:00 AM
 
CASCADE FC B98 (WA) 1 EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN (WA) 3 Mount Si High School Stadium  
#095 
1:00 PM
 
NORTHWEST UNITED U16 (WA) 5 GALA FC GALA BU16 (WA) 1 Mt. Vernon High School Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket B - 1/24/2015
#093 
3:00 PM
 
DRAGONS FC DRAGONSFC B98 (WA) 2 PACIFIC FC B98 CHEETAHS (WA) 0 Georgetown Playfield  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket A - 1/31/2015
#084 
10:00 AM
 
HIGHLINE PREMIER FC HPFC B98 BLUE (WA) 0 MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE (WA) 2 Highline Stadium Turf  
#085 
4:45 PM
 
FPSC FURY B98 BLACK (WA) 3 RAINIER SOCCER ALLIANCE ELITE (USA) 0 Franklin Pierce High School Stadium  
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket B - 1/31/2015
#091 
12:00 PM
 
XIFA (WA) 8 PACIFIC FC B98 CHEETAHS (WA) 2 Spokane Falls CC #1  
#090 
3:00 PM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A (WA) 0 DRAGONS FC DRAGONSFC B98 (WA) 1 Issaquah Highlands Central Park Field 5  
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket C - 1/31/2015
#096 
9:45 AM
 
EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN (WA) 0 GALA FC GALA BU16 (WA) 1 Roosevelt High School Athletic Field  
#097 
12:00 PM
 
NORTHWEST UNITED U16 (WA) 10 CASCADE FC B98 (WA) 1 Mt. Vernon High School Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket A - 2/1/2015
#086 
11:00 AM
 
HIGHLINE PREMIER FC HPFC B98 BLUE (WA) 3 FPSC FURY B98 BLACK (WA) 1 Walt Hundley Playfield #1  
#087 
11:00 AM
 
MT. RAINIER FC MRFC B98 BLUE (WA) 1 RAINIER SOCCER ALLIANCE ELITE (USA) 2 White River High School Stadium  
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket B - 2/1/2015
#092 
9:00 AM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 A (WA) 2 XIFA (WA) 1 Issaquah Highlands Central Park Field 5  
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket C - 2/1/2015
#098 
9:00 AM
 
EMERALD CITY FC ECFC M98 GREEN (WA) 0 NORTHWEST UNITED U16 (WA) 2 Nathan Hale High School Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Gold - Bracket C - 2/7/2015
#099 
3:00 PM
 
GALA FC GALA BU16 (WA) 3 CASCADE FC B98 (WA) 0 Marysville Getchill High School Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Gold - Playoffs - 2/21/2015
#112 
Playoffs
Semi-Finals
12:00 PM
 
NORTHWEST UNITED U16 (WA) 6 DRAGONS FC DRAGONSFC B98 (WA) 2 Ravensdale Park #4  
#113 
Playoffs
Semi-Finals
12:00 PM
 
GALA FC GALA BU16 (WA) 1 FPSC FURY B98 BLACK (WA) 0 Ravensdale Park #2  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Gold - Playoffs - 2/22/2015
#114 
Playoffs
Final
12:15 PM
 
NORTHWEST UNITED U16 (WA) 3 GALA FC GALA BU16 (WA) 1 Ravensdale Park #2  
 
 
Boys U16 Boys U16 Silver
Bracket A
Sunday, January 11, 2015
  NORTAC FC TACOMA B98 BLUE  2          HIGHLINE PREMIER FC HIGHLINE PREMIER SELECT 98  3 
Saturday, January 17, 2015
  EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY  3          FPSC FURY B98 WHITE  2 
Saturday, January 31, 2015
  FPSC FURY B98 WHITE  3          HIGHLINE PREMIER FC HIGHLINE PREMIER SELECT 98  4 
Sunday, February 01, 2015
  FPSC FURY B98 WHITE  2          NORTAC FC TACOMA B98 BLUE  3 
  HIGHLINE PREMIER FC HIGHLINE PREMIER SELECT 98  4          EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY  0 
Sunday, February 08, 2015
  NORTAC FC TACOMA B98 BLUE  3          EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY  2 
Saturday, February 21, 2015
  NORTAC FC TACOMA B98 BLUE  3          MT. RAINIER FC MRFC B98 WHITE  0 
  EMERALD CITY FC M98 WHITE  1          HIGHLINE PREMIER FC HIGHLINE PREMIER SELECT 98  2 
Sunday, February 22, 2015
  HIGHLINE PREMIER FC HIGHLINE PREMIER SELECT 98  0          NORTAC FC TACOMA B98 BLUE  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: HIGHLINE PREMIER FC HIGHLINE PREMIER SELECT 98 (WA)    3 3 0 0 11 5 28
 2: NORTAC FC TACOMA B98 BLUE ()    3 2 0 1 8 7 20
 3: EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY ()    3 1 0 2 5 9 11
 4: FPSC FURY B98 WHITE (WA)    3 0 0 3 7 10 7

Bracket B
Sunday, January 11, 2015
  MT. RAINIER FC MRFC B98 WHITE  2          EMERALD CITY FC M98 WHITE  0 
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 B  0          FUERZA FC ACADEMY  2 
Saturday, January 31, 2015
  ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 B  0          MT. RAINIER FC MRFC B98 WHITE  1 
  EMERALD CITY FC M98 WHITE  3          FUERZA FC ACADEMY  0 
Sunday, February 01, 2015
  EMERALD CITY FC M98 WHITE  1          ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 B  1 
  FUERZA FC ACADEMY  2          MT. RAINIER FC MRFC B98 WHITE  2 
Saturday, February 21, 2015
  NORTAC FC TACOMA B98 BLUE  3          MT. RAINIER FC MRFC B98 WHITE  0 
  EMERALD CITY FC M98 WHITE  1          HIGHLINE PREMIER FC HIGHLINE PREMIER SELECT 98  2 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: MT. RAINIER FC MRFC B98 WHITE (WA)    3 2 1 0 5 2 22
 2: EMERALD CITY FC M98 WHITE ()    3 1 1 1 4 3 14
 3: FUERZA FC ACADEMY (WA)    3 1 1 1 4 5 14
 4: ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 B (WA)    3 0 1 2 1 4 4
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Silver - Bracket A - 1/11/2015
#101 
9:30 AM
 
NORTAC FC TACOMA B98 BLUE () 2 HIGHLINE PREMIER FC HIGHLINE PREMIER SELECT 98 (WA) 3 Truman Middle School #1  
Boys U16 Boys U16 Silver - Bracket B - 1/11/2015
#106 
1:00 PM
 
MT. RAINIER FC MRFC B98 WHITE (WA) 2 EMERALD CITY FC M98 WHITE () 0 Pete's Pool Enumclaw Stadium  
#107 
Central Park #4
1:00 PM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 B (WA) 0 FUERZA FC ACADEMY (WA) 2 Issaquah Highlands Central Park Field 4  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Silver - Bracket A - 1/17/2015
#100 
10:00 AM
 
EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY () 3 FPSC FURY B98 WHITE (WA) 2 Regional Athletic Complex #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Silver - Bracket A - 1/31/2015
#102 
11:30 AM
 
FPSC FURY B98 WHITE (WA) 3 HIGHLINE PREMIER FC HIGHLINE PREMIER SELECT 98 (WA) 4 Franklin Pierce High School Stadium  
Boys U16 Boys U16 Silver - Bracket B - 1/31/2015
#109 
9:00 AM
 
ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 B (WA) 0 MT. RAINIER FC MRFC B98 WHITE (WA) 1 Issaquah Highlands Central Park Field 5  
#108 
10:30 AM
 
EMERALD CITY FC M98 WHITE () 3 FUERZA FC ACADEMY (WA) 0 Interbay Soccer Facility Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Silver - Bracket A - 2/1/2015
#104 
9:00 AM
 
FPSC FURY B98 WHITE (WA) 2 NORTAC FC TACOMA B98 BLUE () 3 Franklin Pierce High School Stadium  
#105 
12:00 PM
 
HIGHLINE PREMIER FC HIGHLINE PREMIER SELECT 98 (WA) 4 EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY () 0 Highline Stadium Turf  
Boys U16 Boys U16 Silver - Bracket B - 2/1/2015
#110 
9:00 AM
 
EMERALD CITY FC M98 WHITE () 1 ISSAQUAH SC ISC GUNNERS B98 B (WA) 1 Summit School Playfield 2 (N/S)  
#111 
9:30 AM
 
FUERZA FC ACADEMY (WA) 2 MT. RAINIER FC MRFC B98 WHITE (WA) 2 Marysville Pilchuck HS Quil Ceda Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Silver - Bracket A - 2/8/2015
#103 
11:00 AM
 
NORTAC FC TACOMA B98 BLUE () 3 EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY () 2 Truman Middle School #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Silver - Playoffs - 2/21/2015
#126 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
10:00 AM
 
NORTAC FC TACOMA B98 BLUE () 3 MT. RAINIER FC MRFC B98 WHITE (WA) 0 Ravensdale Park #3  
#125 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
12:00 PM
 
EMERALD CITY FC M98 WHITE () 1 HIGHLINE PREMIER FC HIGHLINE PREMIER SELECT 98 (WA) 2 Ravensdale Park #3  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U16 Boys U16 Silver - Playoffs - 2/22/2015
#127 
Playoffs
SILVER Final
12:30 PM
 
HIGHLINE PREMIER FC HIGHLINE PREMIER SELECT 98 (WA) 0 NORTAC FC TACOMA B98 BLUE () 1 Ravensdale Park #3  
 
 
Boys U17 Boys U17 Gold/Silver
Bracket A
Sunday, January 11, 2015
  MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY  3          GALA FC B97 GALA  1 
  RSA ELITE B97 - HANSON  1          KITSAP PUMAS B97 A  7 
Saturday, January 31, 2015
  MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY  3          RSA ELITE B97 - HANSON  1 
  KITSAP PUMAS B97 A  1          GALA FC B97 GALA  0 
Saturday, February 07, 2015
  KITSAP PUMAS B97 A  1          MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY  1 
  GALA FC B97 GALA  2          RSA ELITE B97 - HANSON  0 
Saturday, February 21, 2015
  TYNECASTLE B97  2          MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY  1 
  KITSAP PUMAS B97 A  0          CWSA B97 KIRBY  1 
Sunday, February 22, 2015
  GALA FC B97 GALA  1          FC EDMONDS COBRAS 97  2 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY (WA)    3 2 1 0 7 3 22
 2: KITSAP PUMAS B97 A (WA)    3 2 1 0 6 2 21
 3: GALA FC B97 GALA (WA)    3 1 0 2 3 4 10
 4: RSA ELITE B97 - HANSON (WA)    3 0 0 3 2 9 2

Bracket B
Sunday, January 11, 2015
  TYNECASTLE B97  3          FC EDMONDS COBRAS 97  1 
  MT. RAINIER FC MRFC B97 BLUE  0          CWSA B97 KIRBY  1 
Sunday, January 25, 2015
  FC EDMONDS COBRAS 97  4          MT. RAINIER FC MRFC B97 BLUE  0 
Saturday, January 31, 2015
  CWSA B97 KIRBY  5          FC EDMONDS COBRAS 97  2 
  TYNECASTLE B97  3          MT. RAINIER FC MRFC B97 BLUE  1 
Sunday, February 08, 2015
  CWSA B97 KIRBY  2          TYNECASTLE B97  1 
Saturday, February 21, 2015
  TYNECASTLE B97  2          MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY  1 
  KITSAP PUMAS B97 A  0          CWSA B97 KIRBY  1 
Sunday, February 22, 2015
  GALA FC B97 GALA  1          FC EDMONDS COBRAS 97  2 
  CWSA B97 KIRBY  2          TYNECASTLE B97  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: CWSA B97 KIRBY (WA)    3 3 0 0 7 3 25
 2: TYNECASTLE B97 (WA)    3 2 0 1 7 4 19
 3: FC EDMONDS COBRAS 97 (WA)    3 1 0 2 7 7 13
 4: MT. RAINIER FC MRFC B97 BLUE (WA)    3 0 0 3 1 8 1
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Gold/Silver - Bracket A - 1/11/2015
#023 
10:00 AM
 
MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY (WA) 3 GALA FC B97 GALA (WA) 1 Ravensdale Park #4  
#022 
12:00 PM
 
RSA ELITE B97 - HANSON (WA) 1 KITSAP PUMAS B97 A (WA) 7 Sparks Stadium Turf  
Boys U17 Boys U17 Gold/Silver - Bracket B - 1/11/2015
#029 
9:30 AM
 
TYNECASTLE B97 (WA) 3 FC EDMONDS COBRAS 97 (WA) 1 Tambark Creek Park #1  
#028 
1:00 PM
 
MT. RAINIER FC MRFC B97 BLUE (WA) 0 CWSA B97 KIRBY (WA) 1 White River High School Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Gold/Silver - Bracket B - 1/25/2015
#033 
12:00 PM
 
FC EDMONDS COBRAS 97 (WA) 4 MT. RAINIER FC MRFC B97 BLUE (WA) 0 Lynnwood HS #2  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Gold/Silver - Bracket A - 1/31/2015
#025 
1:00 PM
 
MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY (WA) 3 RSA ELITE B97 - HANSON (WA) 1 Ravensdale Park #4  
#024 
5:00 PM
 
KITSAP PUMAS B97 A (WA) 1 GALA FC B97 GALA (WA) 0 North Kitsap High School Stadium  
Boys U17 Boys U17 Gold/Silver - Bracket B - 1/31/2015
#030 
2:00 PM
 
CWSA B97 KIRBY (WA) 5 FC EDMONDS COBRAS 97 (WA) 2 Cottonwood Elementary #1  
#031 
5:00 PM
 
TYNECASTLE B97 (WA) 3 MT. RAINIER FC MRFC B97 BLUE (WA) 1 Shoreline Park Field B  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Gold/Silver - Bracket A - 2/7/2015
#026 
11:00 AM
 
KITSAP PUMAS B97 A (WA) 1 MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY (WA) 1 North Kitsap High School Stadium  
#027 
11:00 AM
 
GALA FC B97 GALA (WA) 2 RSA ELITE B97 - HANSON (WA) 0 Kasch Park Athletic Complex Field 3  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Gold/Silver - Bracket B - 2/8/2015
#032 
2:00 PM
 
CWSA B97 KIRBY (WA) 2 TYNECASTLE B97 (WA) 1 Cottonwood Elementary #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Gold/Silver - Playoffs - 2/21/2015
#123 
Playoffs
Semi-Finals
2:00 PM
 
TYNECASTLE B97 (WA) 2 MAPLE VALLEY SA MVP RAPIDS 97 NAVY (WA) 1 Ravensdale Park #3  
#122 
Playoffs
Semi-Finals
4:00 PM
 
KITSAP PUMAS B97 A (WA) 0 CWSA B97 KIRBY (WA) 1 Ravensdale Park #3  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Gold/Silver - Playoffs - 2/22/2015
#134 
Playoffs
SILVER Final
10:15 AM
 
GALA FC B97 GALA (WA) 1 FC EDMONDS COBRAS 97 (WA) 2 Ravensdale Park #2  
#124 
Playoffs
Final
12:00 PM
 
CWSA B97 KIRBY (WA) 2 TYNECASTLE B97 (WA) 1 Ravensdale Park #4  
 
 
Boys U17 Boys U17 Bronze
Sunday, January 11, 2015
  GRJSA CASCADE IMPACT FC 97 BLACK  1          FC TACOMA B97 BLUE  0 
  ISC GUNNERS B97A  0          CASCADE FC B97  0 
  TYNECASTLE FC TYNECASTLE  0          NW UNITED FC97 WEDGE  3 
Saturday, January 31, 2015
  ISC GUNNERS B97A  0          GRJSA CASCADE IMPACT FC 97 BLACK  2 
  CASCADE FC B97  3          FC TACOMA B97 BLUE  2 
Sunday, February 01, 2015
  NW UNITED FC97 WEDGE  2          ISC GUNNERS B97A  1 
  GRJSA CASCADE IMPACT FC 97 BLACK  1          TYNECASTLE FC TYNECASTLE  0 
Saturday, February 07, 2015
  CASCADE FC B97  1          TYNECASTLE FC TYNECASTLE  1 
  FC TACOMA B97 BLUE  0          NW UNITED FC97 WEDGE  1 
Saturday, February 21, 2015
  CASCADE FC B97  2          GRJSA CASCADE IMPACT FC 97 BLACK  1 
  ISC GUNNERS B97A  1          NW UNITED FC97 WEDGE  2 
Sunday, February 22, 2015
  CASCADE FC B97  3          NW UNITED FC97 WEDGE  2 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: NW UNITED FC97 WEDGE (WA)    3 3 0 0 6 1 26
 2: GRJSA CASCADE IMPACT FC 97 BLACK (WA)    3 3 0 0 4 0 25
 3: CASCADE FC B97 (WA)    3 1 2 0 4 3 17
 4: ISC GUNNERS B97A ()    3 0 1 2 1 4 5
 5: TYNECASTLE FC TYNECASTLE (WA)    3 0 1 2 1 5 4
 6: FC TACOMA B97 BLUE (USA)    3 0 0 3 2 5 2
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Bronze - - 1/11/2015
#035 
Crossover
Impact FC 97 Black v FC Tacoma B97 Blue
10:00 AM
 
GRJSA CASCADE IMPACT FC 97 BLACK (WA) 1 FC TACOMA B97 BLUE (USA) 0 Renton Stadium Turf  
#034 
Crossover
3:00 PM
 
ISC GUNNERS B97A () 0 CASCADE FC B97 (WA) 0 Issaquah Highlands Central Park Field 4  
#036 
Crossover
5:00 PM
 
TYNECASTLE FC TYNECASTLE (WA) 0 NW UNITED FC97 WEDGE (WA) 3 Shoreline Park Field B  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Bronze - - 1/31/2015
#037 
Crossover
1:00 PM
 
ISC GUNNERS B97A () 0 GRJSA CASCADE IMPACT FC 97 BLACK (WA) 2 Issaquah Highlands Central Park Field 5  
#038 
Crossover
1:30 PM
 
CASCADE FC B97 (WA) 3 FC TACOMA B97 BLUE (USA) 2 Mount Si High School Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Bronze - - 2/1/2015
#039 
Crossover
9:30 AM
 
NW UNITED FC97 WEDGE (WA) 2 ISC GUNNERS B97A () 1 Sedro Wooley High School #1  
#040 
Crossover
10:00 AM
 
GRJSA CASCADE IMPACT FC 97 BLACK (WA) 1 TYNECASTLE FC TYNECASTLE (WA) 0 Lindbergh HS Turf  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Bronze - - 2/7/2015
#042 
Crossover
11:00 AM
 
CASCADE FC B97 (WA) 1 TYNECASTLE FC TYNECASTLE (WA) 1 Mount Si High School Stadium  
#041 
Crossover
12:00 PM
 
FC TACOMA B97 BLUE (USA) 0 NW UNITED FC97 WEDGE (WA) 1 Truman Middle School #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Bronze - Playoffs - 2/21/2015
#135 
Playoffs
Semi-Finals
10:00 AM
 
CASCADE FC B97 (WA) 2 GRJSA CASCADE IMPACT FC 97 BLACK (WA) 1 Ravensdale Park #2  
#136 
Playoffs
Semi-Finals
10:00 AM
 
ISC GUNNERS B97A () 1 NW UNITED FC97 WEDGE (WA) 2 Ravensdale Park #4  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U17 Boys U17 Bronze - Playoffs - 2/22/2015
#137 
Playoffs
Final
10:00 AM
 
CASCADE FC B97 (WA) 3 NW UNITED FC97 WEDGE (WA) 2 Ravensdale Park #4  
 
 
Mens U19 Boys U18/19 Gold/Silver
Bracket A
Sunday, January 11, 2015
  NORTAC SPARTA B96  0          CASCADE FC B96  3 
Saturday, January 17, 2015
  FPSC FURY B96 BLACK  2          PACIFIC FC B95 RANGERS  1 
  EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY LLC  1          NORTHWEST UNITED FC B96-SAVOY  3 
Saturday, January 31, 2015
  CASCADE FC B96  7          EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY LLC  0 
  NORTAC SPARTA B96  2          PACIFIC FC B95 RANGERS  0 
  FPSC FURY B96 BLACK  2          NORTHWEST UNITED FC B96-SAVOY  1 
Sunday, February 01, 2015
  NORTHWEST UNITED FC B96-SAVOY  3          NORTAC SPARTA B96  1 
Saturday, February 07, 2015
  PACIFIC FC B95 RANGERS  0          EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY LLC  3 
Sunday, February 08, 2015
  CASCADE FC B96  1          FPSC FURY B96 BLACK  0 
Saturday, February 21, 2015
  FPSC FURY B96 BLACK  3          NORTHWEST UNITED FC B96-SAVOY  2 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 - KLEIN  1          CASCADE FC B96  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: CASCADE FC B96 (WA)    3 3 0 0 8 0 28
 2: NORTHWEST UNITED FC B96-SAVOY ()    3 2 0 1 7 4 19
 3: PACIFIC FC B95 RANGERS (WA)    3 0 0 3 1 7 1

Bracket B
Sunday, January 11, 2015
  NORTAC SPARTA B96  0          CASCADE FC B96  3 
Saturday, January 17, 2015
  FPSC FURY B96 BLACK  2          PACIFIC FC B95 RANGERS  1 
  EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY LLC  1          NORTHWEST UNITED FC B96-SAVOY  3 
Saturday, January 31, 2015
  CASCADE FC B96  7          EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY LLC  0 
  NORTAC SPARTA B96  2          PACIFIC FC B95 RANGERS  0 
  FPSC FURY B96 BLACK  2          NORTHWEST UNITED FC B96-SAVOY  1 
Sunday, February 01, 2015
  NORTHWEST UNITED FC B96-SAVOY  3          NORTAC SPARTA B96  1 
Saturday, February 07, 2015
  PACIFIC FC B95 RANGERS  0          EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY LLC  3 
Sunday, February 08, 2015
  CASCADE FC B96  1          FPSC FURY B96 BLACK  0 
Saturday, February 21, 2015
  FPSC FURY B96 BLACK  3          NORTHWEST UNITED FC B96-SAVOY  2 
Sunday, February 22, 2015
  FPSC FURY B96 BLACK  2          GALA FC BU19  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: FPSC FURY B96 BLACK (WA)    3 2 0 1 4 3 16
 2: EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY LLC (TBA)    3 1 0 2 4 7 11
 3: NORTAC SPARTA B96 (USA)    3 1 0 2 3 6 10

Bracket C
Saturday, January 10, 2015
  WEST NARROWS FC BLUE 96  1          SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC B96 BLACK  2 
Sunday, January 18, 2015
  TYNECASTLE INTERNATIONAL FC B96  5          GALA FC BU19  2 
Sunday, January 25, 2015
  TYNECASTLE INTERNATIONAL FC B96  7          WEST NARROWS FC BLUE 96  0 
Sunday, February 01, 2015
  SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC B96 BLACK  1          TYNECASTLE INTERNATIONAL FC B96  0 
Saturday, February 07, 2015
  GALA FC BU19  1          SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC B96 BLACK  2 
Sunday, February 08, 2015
  WEST NARROWS FC BLUE 96  2          GALA FC BU19  3 
Saturday, February 21, 2015
  GALA FC BU19  1          TYNECASTLE INTERNATIONAL FC B96  0 
  MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 96 NAVY  1          SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC B96 BLACK  0 
Sunday, February 22, 2015
  FPSC FURY B96 BLACK  2          GALA FC BU19  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC B96 BLACK (WA)    3 3 0 0 5 2 24
 2: TYNECASTLE INTERNATIONAL FC B96 (WA)    3 2 0 1 8 3 19
 3: GALA FC BU19 (WA)    3 1 0 2 6 8 12
 4: WEST NARROWS FC BLUE 96 (TBA)    3 0 0 3 3 9 3

Bracket D
Sunday, January 11, 2015
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 - KLEIN  3          THE ACADEMY IDAHO 96/97/B  1 
Saturday, January 17, 2015
  FPSC FURY B96 WHITE  0          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 - KLEIN  8 
Saturday, January 24, 2015
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 - KLEIN  0          MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 96 NAVY  0 
  THE ACADEMY IDAHO 96/97/B  4          FPSC FURY B96 WHITE  1 
Saturday, January 31, 2015
  MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 96 NAVY  11          FPSC FURY B96 WHITE  0 
  THE ACADEMY IDAHO 96/97/B  1          MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 96 NAVY  3 
Saturday, February 21, 2015
  MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 96 NAVY  1          SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC B96 BLACK  0 
  RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 - KLEIN  1          CASCADE FC B96  0 
Sunday, February 22, 2015
  MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 96 NAVY  1          RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 - KLEIN  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
               
 1: MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 96 NAVY (WA)    3 2 1 0 7 1 23
 2: RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 - KLEIN (WA)    3 2 1 0 7 1 23
 3: THE ACADEMY IDAHO 96/97/B (ID)    3 1 0 2 6 7 11
 4: FPSC FURY B96 WHITE (WA)    3 0 0 3 1 12 1
 
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket C - 1/10/2015
#002 
2:00 PM
 
WEST NARROWS FC BLUE 96 (TBA) 1 SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC B96 BLACK (WA) 2 Sehmel Homestead Park Upper (Turf)  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket B - 1/11/2015
#005 
2:45 PM
 
NORTAC SPARTA B96 (USA) 0 CASCADE FC B96 (WA) 3 Truman Middle School #1  
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket D - 1/11/2015
#010 
2:00 AM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 - KLEIN (WA) 3 THE ACADEMY IDAHO 96/97/B (ID) 1 Sparks Stadium Turf  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket B - 1/17/2015
#006 
12:00 PM
 
FPSC FURY B96 BLACK (WA) 2 PACIFIC FC B95 RANGERS (WA) 1 Franklin Pierce High School Stadium  
#007 
2:30 PM
 
EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY LLC (TBA) 1 NORTHWEST UNITED FC B96-SAVOY () 3 Regional Athletic Complex #1  
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket D - 1/17/2015
#017 
2:00 PM
 
FPSC FURY B96 WHITE (WA) 0 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 - KLEIN (WA) 8 Franklin Pierce High School Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket C - 1/18/2015
#001 
5:00 PM
 
TYNECASTLE INTERNATIONAL FC B96 (WA) 5 GALA FC BU19 (WA) 2 Shoreline Park Field B  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket D - 1/24/2015
#003 
2:00 PM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 - KLEIN (WA) 0 MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 96 NAVY (WA) 0 Sparks Stadium Turf  
#004 
2:15 PM
 
THE ACADEMY IDAHO 96/97/B (ID) 4 FPSC FURY B96 WHITE (WA) 1 Dwight Merkel Soccer Complex #5  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket C - 1/25/2015
#008 
12:30 PM
 
TYNECASTLE INTERNATIONAL FC B96 (WA) 7 WEST NARROWS FC BLUE 96 (TBA) 0 Woodinville Sports Fields #2  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket B - 1/31/2015
#014 
11:00 AM
 
CASCADE FC B96 (WA) 7 EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY LLC (TBA) 0 Mount Si High School Stadium  
#012 
12:00 PM
 
NORTAC SPARTA B96 (USA) 2 PACIFIC FC B95 RANGERS (WA) 0 Truman Middle School #1  
#013 
1:15 PM
 
FPSC FURY B96 BLACK (WA) 2 NORTHWEST UNITED FC B96-SAVOY () 1 Franklin Pierce High School Stadium  
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket D - 1/31/2015
#011 
8:30 AM
 
MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 96 NAVY (WA) 11 FPSC FURY B96 WHITE (WA) 0 Ravensdale Park #4  
#018 
11:15 AM
 
THE ACADEMY IDAHO 96/97/B (ID) 1 MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 96 NAVY (WA) 3 Dwight Merkel Soccer Complex #5  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket A - 2/1/2015
#019 
BU19 Soccer
10:00 AM
 
NORTHWEST UNITED FC B96-SAVOY () 3 NORTAC SPARTA B96 (USA) 1 Mt. Vernon High School Stadium  
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket C - 2/1/2015
#015 
12:00 PM
 
SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC B96 BLACK (WA) 1 TYNECASTLE INTERNATIONAL FC B96 (WA) 0 Dwight Merkel Soccer Complex #5  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket A - 2/7/2015
#021 
3:30 PM
 
PACIFIC FC B95 RANGERS (WA) 0 EDMOND PREMIER SOCCER ACADEMY LLC (TBA) 3 Ridgefield HS Stadium Turf #1  
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket C - 2/7/2015
#009 
4:00 PM
 
GALA FC BU19 (WA) 1 SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC B96 BLACK (WA) 2 Tambark Creek Park #1  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket A - 2/8/2015
#020 
1:15 PM
 
CASCADE FC B96 (WA) 1 FPSC FURY B96 BLACK (WA) 0 Mount Si High School Stadium  
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Bracket C - 2/8/2015
#016 
2:30 PM
 
WEST NARROWS FC BLUE 96 (TBA) 2 GALA FC BU19 (WA) 3 Peninsula HS Stadium  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Playoffs - 2/21/2015
#119 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
2:00 PM
 
FPSC FURY B96 BLACK (WA) 3 NORTHWEST UNITED FC B96-SAVOY () 2 Ravensdale Park #4  
#120 
Playoffs
SILVER Semi-Finals
2:00 PM
 
GALA FC BU19 (WA) 1 TYNECASTLE INTERNATIONAL FC B96 (WA) 0 Ravensdale Park #2  
#116 
Playoffs
Semi-Finals
4:00 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 96 NAVY (WA) 1 SOCCEREDGE ACADEMY FC SEAFC B96 BLACK (WA) 0 Ravensdale Park #2  
#117 
Playoffs
Semi-Finals
4:00 PM
 
RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 - KLEIN (WA) 1 CASCADE FC B96 (WA) 0 Ravensdale Park #4  
Game Time Home Team   Away Team   Location
Boys U19 Boys U18/19 Gold/Silver - Playoffs - 2/22/2015
#118 
Playoffs
Final
2:00 PM
 
MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 96 NAVY (WA) 1 RAINIER SOCCER ALLIANCE RSA ELITE B96 - KLEIN (WA) 0 Ravensdale Park #4  
#121 
Playoffs
SILVER Final
2:15 PM
 
FPSC FURY B96 BLACK (WA) 2 GALA FC BU19 (WA) 1 Ravensdale Park #2  
 
 
 
2/16/2016 4:12:15 PM